Tomasz Nowak - ZnanyLekarz.pl
MyPet w dobrych rękach
MyPet w zdrowiu i chorobie
Jeśli potrzebna jest pomoc MyPet
W trosce o dobre życie MyPet
Pets

Dane adresowe

Praktyka Weterynaryjna MY PET
os. 1000-lecia 30, 61-255 Poznań
tel. 61 8701107


Godziny otwarcia: Godziny otwarcia

Parajumpers sale www.airbrushhenk.nl Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale Canada Goose jas http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl

Wiosna – cieplejszy wieje wiatr

Wiosna to czas gdy wraz z wydłużającym się dniem i coraz intensywniejszymi promieniami słońca lubimy spędzać wolne chwile na łonie natury. Chętnie wtedy zabieramy naszych czworonożnych towarzyszy na długie spacery, urządzamy im wycieczki do lasu i pikniki nad jeziorem. Także koty, zamiast wygrzewać się jedynie na parapecie, preferują spacer w przydomowym ogródku, a czasem i dalsze wędrówki.

Musimy jednak pamiętać, by odpowiednio zabezpieczyć nasze zwierzaki przed czyhającymi na nie wiosennymi niebezpieczeństwami. Pchły i kleszcze z przyjemnością zadomowią się w futrze naszych podopiecznych, ale poza dyskomfortem, na jaki je narażają, przenoszą różne niebezpieczne choroby.

Pchły
  • owady te są żywicielami pośrednimi dla niektórych tasiemców i w następstwie połknięcia pchły, zarażeniu tasiemcem ulegają także nasze zwierzaki
  • są przyczyną alergicznego pchlego zapalenia skóry, a co się z tym wiąże, powodem silnego świądu i zmian na skórze
  • przy intensywnej inwazji mogą spowodować anemię i silne osłabienie
Kleszcze
Małe roztocza o dużym znaczeniu epidemiologicznym i inwazjologicznym. Przenoszą wiele chorób wśród których najczęściej występuje:
  • borelioza
  • erlichioza
  • babeszjoza

Zarówno przed pchłami jak i kleszczami możemy uchronić naszych ulubieńców stosując regularnie preparaty typu spot-on, spray bądź specjalne obroże. Dostępne są też szczepionki, które łagodzą objawy choroby przy zarażeniu babeszjozą i boreliozą.

W tym wiosennym okresie, na szczególną uwagę zasługują zwierzęta, u których zdiagnozowano alergię, bowiem wiosna jest czasem intensywnego pylenia traw, krzewów i drzew. Świąd, zaczerwienienie i obrzęk spojówek, katar, problemy z uszami powinny zwrócić nasza uwagę, a w celu przyniesienia ulgi naszemu podopiecznemu powinniśmy wybrać się do lekarza weterynarii.

Pamiętajmy także o regularnym odrobaczaniu naszych ulubieńców (co 3-6 m-cy) przy pomocy tabletek bądź preparatów typu spot-on.

Wiosna to także czas gdy po zimie zwierzęta zmieniają okrywę włosową. Zadbajmy by martwy włos był regularnie wyczesywany, a w razie potrzeby wzbogaćmy dietę preparatami witaminowymi, które pomogą utrzymać zdrową skórę i lśniący włos.

 

Podaj wiek swojego zwierzaka, a dowiesz się ile miałby on lat gdyby był człowiekiem.

Oblicz

Rezerwacja wizyt on-line

Umów się na wizytę

Skierowanie na badanie

Pobierz formularz

Zagraj w nasze gry